Якщо Ви вірите в Діда Мороза, Санта Клауса або Святого Миколая і з нетерпінням чекаєте чудове свято – Новий рік, то 4 грудня для Вас –  це День замовлень подарунків Діду Морозу.

     Дід Мороз у кожній країні має різні імена, а його прообразами були абсолютно різні «персонажі». Так, історики стверджують, що прототипом Санта Клауса (Santa Claus) була цілком реальна людина – архієпископ Миколай, який жив у 4 столітті у турецькому місті Миру і зробив за своє життя багато добрих справ, тому після смерті його оголосили святим. Згодом святий Миколай «трансформувався» в доброго старця, який виконує добрі бажання і дарує дітям подарунки. Вважається, що Санта Клаус живе за Полярним колом в Лапландії, яка з 1984 року офіційно рішенням ООН проголошена «Землею Санта Клауса».

     Нашого зимового чарівника звуть Дід Мороз. Він у фольклорі східних слов’ян був присутній з найдавніших часів під іменами Тріскун, Морозко, Студенець і вважався царем усіх зимових місяців, духом холоду.

     Традиційно, починаючи з цього дня діти самостійно або за допомогою батьків складають послання доброму чарівникові. У листі малюки намагаються розповісти про всі свої добрі справи, вчинені протягом року, і попросити довгоочікуваний подарунок. Якщо ж дітлахи ще не вміють писати, то їм приходять на допомогу батьки, які активно беруть участь в цьому креативному процесі, а також роблять тематичні вироби або аплікації для Діда Мороза.

Куди надсилати листа з побажаннями?

     В Україні створений маєток Святого Миколая: с. Пістинь, Косівський р-н, Івано-Франківська обл., 78633. 

     Ви можете написати всім відомому Санта-Клаусу до Фінляндії на адресу: Santa Claus, Arctic Circle, Rovaniemi, Finland, 96930.

     Крім того, сьогодні існує безліч приватних новорічних поштових служб, які працюють онлайн, приймають листи, відповідають та надсилають подарунки. Вартість подібних послуг цілком доступна, а для діток такий зворотний зв’язок — справжнє диво і можливість зануритись у казку.

      Новий рік – чудове свято, що робить нас, дорослих і серйозних, знову дітьми. Ми чекаємо і готуємося до цього помахом чарівної палички, а ще загадуємо найпотаємніші бажання. Як в дитинстві. Від усього серця. З вірою в диво. Приєднуйтесь і ви до цієї дійсно чудової новорічної традиції – напишіть лист Діду Морозу.