День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ. Встановлений постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні Сили України».

Цікаві факти про Збройні Сили України:

– Українська армія має найвищий рівень довіри населення з-поміж усіх державних інституцій та є ґарантом суверенітету й незалежності України.

– У ЗСУ служить такий самий відсоток жінок, як і в арміях НАТО. Нині у війську – понад 27 тисяч жінок. Кількість жінок-військовослужбовців офіцерського складу складає 3 767 осіб, 87 з них – у військовому званні «полковник». (Станом на кінець листопада).

– З початку війни звання «Герой України» отримав 41 військовослужбовець (22 з них – посмертно). Звання «Народний Герой України» має 151 військовослужбовець ЗСУ.

–  До початку війни з РФ українська армія нараховувала 165 тисяч військових і цивільних службовців, понад 2,5 тисячі танків, бойових броньованих машин, близько 190 бойових і транспортних літаків, 80 вертольотів різних типів, а також 22 бойових кораблі. Сьогодні кількість ЗСУ наближається до 250 тисяч осіб.

– До кінця 2019 року в ЗСУ має завершитись формування Командування військ зв’язку та кібербезпеки і Командування сил підтримки.

-5 липня 2016 року Президент України Петро Порошенко затвердив документ “Предмети уніформи і знаки відмінності Збройних сил України”, яким прибрав радянські п’ятикутні зірки з погонів українських військових. Тепер на погонах українських армійців з’явились відзнаки у формі ромба.

– За кількістю резервістів Україна посідає дев’яте місце у світі, випереджаючи навіть США. Більш потужний військовий резерв мають лише КНДР, Південна Корея, В’єтнам, Індія, Росія, Тайвань, Бразилія та Куба.

– Наймолодший рід військ – Сили спеціальних операцій (ССО). У складі Збройних Сил України ССО з’явилися лише три роки тому – 5 січня 2016-го.

– Одна з найновіших посад у ЗСУ – військові капелани. З травня 2017 року в усіх бойових частинах і підрозділах ЗСУ з’явилася посада військових капеланів. У бойових бригадах, в залежності від їх кількості, працюють від двох до чотирьох таких священників.

– Українська армія – перша у світовій історії, яка добровільно відмовилася від ядерної зброї. Ядерне роззброєння в Україні тривало з 1991-го по 1996 рік. Принцип без’ядерності був затверджений Верховною Радою в Декларації про державний суверенітет в 1990 році.

– Кількість учасників бойових дій на Донбасі перевищила число українців, які воювали в Афганістані.