Шановні наші захисники та захисниці! Ми вітаємо вас з таким прекрасним днем.
Бажаємо сил, терпіння та чистого неба над головою.
Дякуємо вам за те, що ви нас оберігаєте!

 

14 жовтня відзначають три свята, один з них за церковним календарем.

  • День захисника перейменували на День захисників і захисниць 3 серпня 2021 року. Як повідомляє пресслужба Офісу президента, документ сприятиме гендерно збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців у захисті України та “належному вшануванню воїнів обох статей”.
  • День захисника встановлений у 2014 році президентом Петром Порошенком. Цим же указом він скасував указ Президента України Леоніда Кучми, яким встановлювалося свято День захисника Вітчизни 23 лютого. Свято з’явилось, як реакція на російську агресію на Сході держави. “З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України” – йдеться в Указі. В 2015 році Порошенко запровадив цей день, як вихідний.
  • День Українського козацтва встановив у 1999 році Леонід Кучма. ” Враховуючи історичне значення і заслуги українського козацтва у ствердженні української державності”. Його приурочили до церковного свята – Покрови Пречистої Богородиці, яка, як вважається була покровителькою козацтва.
  • Свято Покрови – одне з найбільших християнських свят, яке не переноситься. Воно є символом заступництва Богородиці за рід людський. Цього дня призначали весілля, міг випасти сніг, який порівнювався з покривалом, після Покрови літня пора закінчувалося і козаки вирушали до зимівників.

Козаки – славетні українські воїни, котрі й досі відомі по всьому світі.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Спробуйте згадати про них відомі і не дуже факти.

Вікторина   “Що ти знаєш про козаків”?
https://vseosvita.ua/test/Козаки