У День партизанської слави ми вшановуємо подвиг героїв, які ризикували життям у тилу ворога. 

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Свято встановлено на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 років та увічнення їх пам’яті Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001.

Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Великої Вітчизняної війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників.

 

До осені 1941 року в Донбасі були створено 31 підпільних райкомів на окупованій території, створено 180 партизанських загонів, в яких налічувалося 4,2 тис. осіб.

Партизанський рух в Україні набув масовості з кінця 1942 року. Такий активний спротив окупаційному режиму з боку мирного населення виник внаслідок нещадного терору, масових вбивств.

  

 

Після визволення України від фашистів та їх союзників партизани вели бої спільно з радянською армією, а згодом перейшли переважно у Польщу (частина на Словаччину), де відзначилася партизанська дивізія під командуванням П. Вершигори. Український партизанський штаб проіснував до 1 червня 1945 року.

Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.