30 січня 2020 року Київським міським будинком учителя для освітян столиці у приміщенні Київського вищого професійного училища залізничного транспорту ім. В.С.Кудряшова відбувся  майстер-клас з арт-терапії на тему:  «Правопівкульне малювання». Заняття провела Сергієнко Оксана, практичний психолог, арт-терапевт Служби психологічно-соціального відновлення Чернігівської психоневрологічної лікарні.

Мета заняття – засвоєння  на практиці декількох основних технік малювання,  розкриття своєї  творчої індивідуальності, підвищення самооцінки та зняття емоційної напруги. Механізм роботи правопівкульного малювання полягає у швидкому включенні в роботу правої півкулі мозку, підвищенні її активності до рівня повної гармонії обох півкуль.

Багато учасників на початку заняття досить скептично поставилися до обіцянки модератора за один день відкрити в собі здатність малювати, навіть якщо ніколи не тримали пензлика в руках. Але вже до кінця тренінгу кожен відчув себе справжнім художником, результатом роботи якого стали  не просто малюнки, а цілісні картини, що вражали своєю глибиною та живими образами. Це відбулося завдяки умінню Оксани Анатоліївни донести до кожного, що майстерність малювати полягає не лише у типових техніках. Зокрема необхідно навчитися бачити речі особливим чином, яким уміють бачити їх художники.

Як результат – учасники майстер-класу відчули впевненість у своїх силах, позбулися тривожності і хвилювання, зуміли вийти за рамки стереотипів, розслабилися після насиченого дня, виявили свої творчі здібності, набули почуття натхнення.

Завідувач відділу виховної роботи
та художньої творчості
Київського міського будинку учителя
Лотиш Л.В.