Синдром емоційного вигорання (СЕВ) – поняття, введене в психологію американським психіатром Гербертом Фрейденбергом у 1974 році, останнім часом стало частіше зустрічатися у нашому житті. Серед представників професій, особливо схильних  до морального виснаження є вчителі і психологи, тому що саме вони  працюють в напруженому ритмі, з великим емоційним навантаженням, нерідко з важким контингентом, глибоко занурюючись у проблеми кожної людини. Тому, більшість учених визначають цей термін, як плату за співчуття.

У зв’язку з актуальністю тематики Київським міським будинком учителя був організований  цикл майстер-класів  Палієнко Тетяни Анатоліївни (психолога, арт-терапевта, травма-терапевта, клінічного супервізора, учасника багатьох міжнародних і національних проектів по збереженню психічного здоров’я населення України) за її особистою авторською програмою «Профілактика синдрому емоційного вигорання та основи самодопомоги з застосуванням засобів арт-терапії».

27 лютого відбулося перше заняття на тему: «Поняття СЕВ. Самодіагностика та основи самодопомоги».   Модератор заходу  вказала, що основною причиною виникнення СЕВ є хронічний стрес, а наслідком-  виснаження емоційно-особистісних ресурсів фахівця. Виходячи з цього довела необхідність профілактики професійного вигорання та ознайомила присутніх з методами самодіагностики і саморегуляції. Адже дослідження та своєчасно вжиті заходи по усуненню зазначеного явища  досить важливі як для самого педагога, так і для освітнього процесу в цілому.

Лариса Лотиш
завідувач відділу виховної роботи та художньої творчості