20 лютого – День Героїв Небесної Сотні.
20 лютого – з Криму почалась російська гібридна агресіяї проти України

Дві дати – один сенс: боротьба за свободу, за гідність, за власну державу.
Вже 11 років український народ протистоїть недоімперії зла. Одинадцять років триваєборотьба за національну та культурну ідентичність. Вже водинадцяте українцці в скорботі відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні.
Саме в ці дні під час Революції гідності у 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло найбільшого протистояння. Із 18-го по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників.
Небесна сотня – це 107 загиблих учасників Революції гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва «Небесна сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Вперше так назвали Героїв під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.
Пропонуєм інтерактивну вікторину в шану Героїв Революції гідності https://learningapps.org/39141439

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.
До Героїв Небесної сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної сотні троє – це жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.
Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу й стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Цьогоріч пам’ять Героїв Небесної Сотні ми вшановуємо з гаслом: «ГЕРОЇ ПЕРШОЇ ПЕРЕМОГИ У БИТВІ, ЩО ТРИВАЄ».
Зображення для інформаційної кампанії базується на вже впізнаваному графічному символі Героїв Небесної Сотні – це майданівці з дерев’яними щитами у момент їхньої боротьби. Композиція відсилає до одного з найупізнаваніших візуальних образів перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – світлини, що показує встановлення прапора на Іодзімі. Зображення розроблено українським графіком Олександром Ком’яховим на замовлення Національного музею Революції Гідності

Хронологія Революції Гідності.
Пропонуєм інтерактивну вікторину ,щодо перебігу подій на Майданах України в 2013/2014 рр.https://learningapps.org/display?v=pjgg1a4wn25
21 листопада 2013. Початок.
Прем’єр-міністр М. Азаров несподівано оголошує про рішення уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. На знак протесту ввечері близько 2 тисяч осіб вперше збираються біля стели на Майдані Незалежності в Києві.
24 листопада 2013.
В Києві відбулася хода “За Європейську Україну!” і велике віче на Європейській площі, найбільше з часів Помаранчевої Революції.
26 листопада 2013. Студентський страйк.
Початок студентського попереджувального страйку.
30 листопада 2013. Розгін Євромайдану.
постраждали 94 особи. Цим фактично закінчився період Євромайдану і почалася Революція гідності.
1 грудня 2013. Банкова.
На вулиці Києва виходять за різними оцінками, від 500 тисяч до 1 млн протестувальників, на Майдані Незалежності проходить велике віче.
8 грудня 2013. “Марш мільйонів”.
В Києві пройшов «Марш мільйонів» на Майдані Незалежності . початок блокування Адміністрації Президента, будівлі Уряду та інших установ. В Києві активісти зносять пам’ятник Леніну.
11 грудня 2013. Майдан відбив першу спробу штурму, яку вночі здійснили бійці спецпідрозділу «Беркут» та ВВ.
25 грудня 2013. Жорстоке побиття Тетяни Чорновіл в с.Гора,
29 грудня 2013. мирний автопробіг під назвою «Марш на Межигір’я».
16 січня 2014. Прийняття з грубим порушенням регламенту і законодавчої процедури так званих «диктаторських законів», що обмежували конституційні права і свободи громадян.
19 січня 2014. «Вогнехреща!» Майдан переростає у Революцію
22 січня 2014. Перші полеглі Герої: Юрій Вербицький, Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Роман Сеник. Також на Грушевського бійці “Беркуту” і ВВ били і знущалися (на морозі роздягнувши до шкарпеток) з полоненого майданівця-козака Михайла Гаврилюка. З голим полоненим влаштували фотосесію.
23 січня 2014. Захоплення ОДА в областях.
24 січня 2014. Протест поширюється!
Майданівці беруть під контроль будівлі ОДА в Івано-Франківську, Хмельницькому та Чернівцях.
25 січня 2014. Штурм Українського дому.
26 січня 2014. Кривавий розгін Запорізького і Дніпропетровського Майданів.
27 січня 2014. Протистояння в областях.
28 січня 2014. Відставка М. Азарова.
16 лютого 2014. Звільнення низки приміщень ОДА, розбір частини барикад на Грушевського.
18 лютого 2014. «Мирний наступ!» Майдану на Верховну Раду. силовики захопили Жовтневий палац і барикаду «Львівська брама», що знаходилась під пішохідним мостом через Інститутську. З моста та верхнього рівня ТЦ “Глобус” вони стріляли, кидали каміння і “коктейлі” у мітингувальників внизу.Зупинено рух метро. МВС і СБУ оголосили ультиматум з вимогою припинити протистояння і залишити територію Майдану,
18 лютого 2014. Ніч штурму Майдану. Для штурму барикад використовують 2 БТРи, 3 водомети, вантажівки, активно застосовують вогнепальну зброю і світлошумові гранати. Усього мало місце 4 хвилі наступу силовиків: о 19:50, 21:15, 00:00 та 04:30. Близько 00:00 бійці спецпідрозділу СБУ «Альфа» підпалили Будинок Профспілок.
19 лютого 2014. Позиційні бої. Повстання в регіонах. Продовжується пожежа у Будинку Профспілок. СБУ оголосила про проведення «антитерористичної операції» на території всієї країни.
20 лютого 2014. Вирішальний день Майдану. Герої Інститутської. Під час розстрілу майданівців на вул. Інститутській було вбито 48 осіб і понад 80 отримали вогнепальні поранення. Загинуло також четверо силовиків.
21 лютого 2014. Кінець режиму. Лідери опозиції за посередництва представників урядів Польщі, Німеччини та Франції підписують з В. Януковичем угоду щодо врегулювання кризи в Україні, відповідно до якої до грудня 2014 року мали бути проведені позачергові президентські вибори та повернута Конституція зразка 2004 р. Ввечері президент В. Янукович тікає з Києва.
22 лютого 2014. Завершальний день Революції Гідності. Законодавчо-правове закріплення премоги Майдану і крах режиму В. Януковича. Верховна Рада обрала народного депутата Олександра Турчинова Головою Верховної Ради України. Наступного дня на нього було покладено виконання обов’язків Президента України. Верховна Рада відновила дію Конституції України зразка 2004 р. Верховна Рада усунула Віктора Януковича з посади Президента України та призначила дострокові президентські вибори на 25 травня 2014 року. Сепаратистський з’їзд депутатів Сходу та Півдня України в Харкові закінчився безрезультано. Резиденція В. Януковича «Межигірʼя» під контролем самооборони Майдану.
17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення й виразником національної ідеї свободи, Кабінет Міністрів України затвердив план заходів із вшанування подвигу учасників
Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на 2021-2025 роки, зокрема, передбачив забезпечення проєктування, будівництва та функціонування Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Герої Небесної Сотні віддали свої життя за нашу свободу ще тоді, коли світ тільки починав усвідомлювати, ким є українці та що є Україна. Ті, хто загинув на Майдані, першими прийняли бій у новітній війні за незалежність.
У стратегічній перспективі Україна переможе. Бо за нами правда. Бо ми на своїй, Богом даній, землі.