25-го квітня керівник Студії естрадного вокалу Карина Литвиненко  провела в режимі онлайн заплановану бесіду на тему «Джаз. Витоки, традиції, розвиток, поєднання з іншими стилями. Приклади».

Джаз, за визначенням провідних музикознавців світу є жанром естрадної музики. Він виник в кінці ХІХ-го – на початку ХХ-го сторіччя на базі декількох жанрів афроамериканської народної музики. Йому притаманні висока емоційність та імпровізаційність. Витончені ритми джазу вже понад століття є великим надбанням світової культури. Джаз дав сучасній музиці нові гармонії, ладові забарвлення, ритміку та фразування, сформував нові канони аранжування, які присутні в усіх сучасних музичних стилях від року до техно-музики.

Являючи собою музичне втілення прагнень афроамериканців до свободи, джаз дає виконавцю величезні засоби та інструменти для творчості. Багато народів додали до джазу власне етнічне забарвлення, зробивши його без перебільшення універсальним засобом музичного спілкування.

Тому, вивчення джазу як явища, вивчення основ джазового мистецтва є дуже важливим для естрадного співака. Не менш важливим для вихованців є розуміння тенденцій розвитку джазової музики, поєднання її з іншими музичними стилями, аналіз та застосування елементів джазу у виконавській практиці. Це та багато іншого обговорювалося на лекції. Були наведені аудіоприклади до кожної тези. Гуртківці розповідали про своє уявлення джазової музики.

У якості приклада викладач української мови та літератури Ольга Муклімбаєва надіслала своє домашнє відеозавдання – власний варіант виконання джазового стандарту, всесвітньо відомого джазового твору, у даному випадку колискової Клари з опери Дж. Гершвіна «Поргі та Бесс», більше відомої слухачам як «Summertime».

Також було привернуто увагу слухачів до внеску у світову джазову скарбницю українських музикантів та вихідців з України. Гуртківці дізналися про колосальний внесок в американську культуру вихідця з Одеси Джоржа Гершвіна та кримчанина Сержа Гінзбура в музичне мистецтво та кінокультуру сучасної Франції.

Лекція пройшла в енергійній, емоційній, творчій та дружній атмосфері.

 

Керівник гуртка «Студія естрадного вокалу» –

Каріна Литвиненко