20 березня гурток «Студія естрадного вокалу» підготував та провів в режимі онлайн заплановану бесіду з елементами вікторини на тему «Традиції та розвиток вокальної народної музики».

Пісенна народна творчість, поряд з такими багатствами як мова та територія, є одним з найбільших скарбів народу. Така творчість виокремлює та характеризує народність або націю, згуртовує та збагачує її духовно, надихає на працю та захист надбань цієї нації або народності.

Народна пісня, завдяки її популярності та масовості, зазнає найбільшого та найшвидшого збагачення та осучаснення серед усіх жанрів народної творчості.

Українська народна пісня – чи не найбагатша та найрозвиненіша у світі. Тому надзвичайної важливості набувають вивчення та аналіз традицій та розвитку цього виду людської діяльності. Молоде покоління повинно розуміти за якими законами розвивається, яких змін зазнає, куди рухається пісенна народна творчість. Молоді важливо донести, що народна пісня – один з найпотужніших видів енергії та підпорядковується фізичним законам, зокрема закону збереження енергії: «Нічого не виникає з нічого та не зникає в нікуди». Що вокальна народна музика є найважливішим джерелом музики професійної. Що основна світова тенденція розвитку вокальної народної музики – це рух від еклектики та конгломерації до гармонійного світового спілкування та взаємозбагачення культур. Що сучасна (наприклад рокова чи хіп-хопова) обробка народної пісні – це і збереження традицій, і ретельний аналіз народного твору, і його збагачення та удосконалення, і популяризація в усьому світі шляхом адаптації до музичних традицій та уподобань інших народів.

Саме про це говорили з гуртківцями. Вони висловили свої, цілком доречні думки стосовно обраної теми та особисте бачення розвитку вокальної народної музики, доповнене власними прикладами.

Підсумком бесіди стала вікторина “Традиції народної музики”, результати якої активно обговорювались у дружній та творчій атмосфері.

Такі заходи надзвичайно важливі тим, що духовно збагачують усіх її учасників, включаючи доповідача, та дають гуртківцям новий потужний поштовх та інструмент для вивчення всесвіту та комунікації з ним.

 

Керівник гуртка «Студія естрадного вокалу» –

Каріна Литвиненко