14 грудня 2017 року у Будинку вчителя- День Наума-розумника.

У програмі:

15.00    майстер-клас “Збережи ялинку”  – створення новорічних композицій з відходів рослинного походження – лапник. Ведуча: Вікторія Мельник- Володькіна.

15.00    психолого-педагогічний практикум “Розумні емоції проти отруйних: пульт управління в твоїх руках” в рамках проекту для наймолодших науковців “Як уміти бути розумним”

16.00    вистава за поезією Ліни Костенко «Циганська муза». За участю володаря Гран-ПРІ, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів, дитячого зразкового музичного театру «Fantazia New»  Оболонського району м. Києва. Керівник Тетяна Погребняк.

 

Інформаційна довідка

 

У давніші часи навчальний процес починався взимку — 1 грудня за старим стилем (14 — за новим), в день святого пророка Наума. То була найзручніша пора для сільських дітей здобувати освіту, адже прийшов час, коли можна перепочити від нагальних хліборобських клопотів.


За народною уявою, Наум — покровитель розуму, знань і доброчинства, а тому селяни були переконані: якщо на святого пророка розпочати навчальний процес, то дитина краще засвоюватиме науку, а відтак набереться ума-розуму.

Ще напередодні батьки домовлялись  з вчителем (дяком) про оплату за навчання, переважно це були дрова, або ж роботи для школи. Увечері до майбутнього школяра приходив його хрещений батько, який приносив буквар і навчав дитину кількох літер. Мати подавала до столу пшоняну кашу, аби наука в голову добре йшла. Після цього переодягшись у чисту білизну і приготувавши чисту сорочку школяр лягав спати.

На ранок, відвідавши лише пшоняної каші і отримавши батьківське благословіння Євангелієм та свяченої вербою дитина ішла до школи…

Так воно чи ні — сказати важко, але традиція, безперечно, цікава і варта пошани. Про це мовлять і прислів’я:

Не збирай синові худоби, а збирай йому розум.
Я не знаю ні «аз», ні «буки» — прийде Наум і змусить до науки.
Прийшов Наум — пора братися за ум.