🚻10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я, який відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в наші дні на планеті існують більше 450 мільйонів людей, які страждають психічними захворюваннями. А в західних країнах кожна сьома людина є або параноїком / шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму.
🔰 Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації.
Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси. Не варто нагадувати, в якому стресовому середовищі живе наша країна в умовах військового стану. Тому говорити про профілактику психічного здоров’я надзвичайно актуально і потрібно.
🔰 Методичний відділ Київського міського будинку учителя у співпраці з Публічною бібліотекою ім. Анни Ахматової активно включилися в просвітницьку діяльність. На базі бібліотеки методистом Будинку учителя Світланою Шумило проведено тренінг «Збереження психічного здоров’я в умовах війни».
На тренінгу розглянули позитивні і негативні фактори щодо збереження психічного здоров’я, обговорювали вплив стресових ситуацій на психоемоційний і фізичний стан людини, відпрацьовували психологічні техніки для зняття стресу.
💗Дякуємо всім учасникам за активність та співпрацю, за розуміння важливості даної теми.
🔰 Світлана Шумило – методист Будинку учителя.