Рок-н-рол – величезне явище у світовій музичній культурі. Потужний молодіжний рух за свободу думки, самовираження. Колосальна рушійна сила, що дала новий імпульс розвитку багатьох музичних напрямків.

З народженням незалежної України стала стрімко розвиватися і національна культура, в тому числі й музична.

То який він, український рок-н-рол? Відповіді на це питання мав дати майстерклас, проведений на базі київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Творчим завданням гуртківців були пошук, вивчення та виконання пісні, яка за ознаками належить до рок-н-рольної культури України.

Одним з найяскравіших був виступ вихованки гуртка Крістіни Ісаюк. Уявіть коробку, що з гуркотом падає з-під стелі. З неї з’являється дівчина в незвичайному вбранні і виконує пісню українського гурту «Вів’єн Морт» про божевільні страхи. Яскравий символ сучасного непередбачуваного світу!

А вихованець гуртка Яромир Андрющенко запропонував доторкнутися до джерел рок-н-ролу, основним з яких безперечно є джаз. Гуртківець блискуче виконав сучасну джазову композицію у стилі бібоп. Цей стиль був дуже популярний в Україні у другій половині ХХ століття.

Родзинкою композиції є її інтернаціональність. Пару десятиліть тому неможливо було уявити, що ідею подасть американець, вірші напише англієць, німець зробить аранжування у себе вдома, українці на дачі запишуть духові інструменти, голландець запише вокал, і потім все це буде зведено в англійській студії. Зараз це вже буденність. І українці зробили свій внесок у цей інтернаціональний проєкт.

Пісня з іронічною назвою «It just works!» («Це таки працює!»), на прикладі надпопулярної комп’ютерної гри висміює одну з основних хвороб сучасного суспільства – нав’язливий маркетинг, маніакальне бажання продати будь-що: застарілий товар, інформацію, секрети, повітря…

Ось такий він, український рок-н-рол, в уяві та виконанні української молоді. Сподіваємось, перегляд цих композицій принесе вам задоволення.

Керівник гуртка «Студія естрадного вокалу» – Каріна Литвиненко