15 вересня за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 2007 року відзначається МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДЕМОКРАТІЇ. Він був встановлений з метою пропагування та дотримання принципів демократії.
Демократія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів ООН. Хоча у демократій і є загальні риси, але єдиної моделі у світі не існує.
У 2007 році на 46-му пленарному засіданні Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення щодо щорічного відзначення Міжнародного дня демократії 15 вересня (вперше відзначалося у 2008 році), що було виражено у відповідній резолюції № 62/7, та запропонувала державам-членам, системі ООН та іншим регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям відзначати цей день. Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових та відновлених демократій.
Зв’язок між демократією і правами людини зафіксовані в статті 21(3) Загальній декларації прав людини:
Воля народу повинна бути основою влади уряду; ця воля повинна виявлятися у періодичних i нефальсифікованих виборах, які повинні провадитись при загальному i рівному виборчому праві шляхом 15 вересня за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 2007 року відзначається Міжнародний день демократії. Він був встановлений з метою пропагування та дотримання цих принципів Демоератія належить до універсальних і засадничих загальнолюдських цінностей і принципів ООН. Хоча у демократій і є загальні риси, але єдиної моделі у світі не існує.
Пропонуєм кросворд “Що таке демократія” https://learningapps.org/20245553 У 2007 році на 46-му пленарному засіданні Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення щодо щорічного відзначення Міжнародного дня демократії 15 вересня (вперше відзначалося у 2008 році), що було виражено у відповідній резолюції № 62/7, та запропонувала державам-членам, системі ООН та іншим регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям відзначати цей день. Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових та відновлених демократій. Пропонуємо внтерактивну вікторину “Що таке демократія” https://learningapps.org/25554449 Зв’язок між демократією і правами людини зафіксовані в статті 21(3) Загальній декларації прав людини:
Десятий рік Україна виборює своє право на демокритичні свободи в кривавих боях з ненажерливим сусідом. В умовах військового стану Україна опинилася в найскладнішій ситуації за весь час нашої незалежності. Найгірша ситуація – на тимчасово окупованих територіях, де немає жодної свободи слова. Та незважаючи на небезпеку, брак ресурсів і перешкоди ворога, навіть у таких складних умовах українці наближають Перемогу донатами , волонтерством, підпільним спротивом. Збройні Сили України борються за основні демократичні цінності: свободу, рівність, справедливість, толерантність, повагу тощо.
|