Як  українці розуміють  термін: “Незалежність”. 

Незалежність – часом  важкий, довготривалий, а іноді й трагічний вічний процес змін та боротьби.
Незалежність у житті кожної людини і держави має справжню цінність, якщо дозволяє їм приймати самостійні рішення, які базуються на власних бажаннях, переконаннях, інтересах та досвіді, це суверенне право особистості й держави бути почутими багатьма іншими 
Що таке  “Незалежністі України” – дізнаємось з вікторини 
https://learningapps.org/31390122

Що таке Незалежність?  – цьому  питанню  присвячена вікторина
https://learningapps.org/20484444

Про державотворчі  процеси в незалежній Україні йдеться  в вікторині
https://learningapps.org/18412411

       Народжується Незалежність (з різних причин) завжди у середовищі меншості, а ось справжню її ціну завжди платить значна більшість простих громадян. І часто – ціною власного життя та життя своїх дітей! на жаль, українці  останнє десятиліття живуть в умовах  російської  агресії, а з моменту  широкомасштабного вторгнення орків щоденно Україна  втрачає кращих своїх синів та дочок.

Етапам боротьби за поновлення Незалежності України  присвячена  вікторина
https://learningapps.org/display?v=ptb6gkjq324

Зміст і форми Незалежності можуть бути різні, але завжди Незалежність пов’язана із запитом людей на право доступу до механізмів справедливості й гідності. Це, насамперед, не тільки віра у щось абстрактне і недосяжне, це бажання більшості громадян достойно жити і самостійно урядувати на власній землі й території, на якій усі будуть залежні від: спільних прав і обов’язків, соціальної поваги, суспільної совісті та моралі.

Висвітленню цих істин присвячена гра-вікторина  «Мій рід, моя Батьківщина – це все моя Україна!»
https://learningapps.org/12967155

Наше суспільство залежить від реального партнерства з тими, з ким разом живемо і маємо спільні цінності і погляди на наше життя, наше сьогодення і майбутнє.

У 1991 році Україна відновила Незалежність. Однак Російська Федерація не відмовилася від спроб повернути контроль над Україною. Тиск посилився з приходом до влади колишнього співробітника репресивного органу КГБ Володимира Путіна.

Однак, наступні роки Україна поетапно  кроваво виборює свою Незалежність.

Свої знання з історії України можна перевірити в вікторині https://learningapps.org/26313083

Восени 2013 року в Києві зібрався Євромайдан,який започаткував Революцію Гідності з головною вимогою щодо  європейського шляху розвитку країни. Трагічною ціною протистояння на майдані стала Небесна Сотня – 107 загиблих героїв, різних за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Наляканий Віктор Янукович втік до Росії, звідки закликав Володимира Путіна здійснити військове вторгнення в Україну для відновлення його влади.

27 лютого 2014  відбулося силове захоплення приміщення Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Півострів почали наповнювати військові без розпізнавальних знаків, так звані «зелені чоловічки», під якими маскувався спецназ ГРУ РФ. Самопроголошений «голова Ради міністрів АР Крим» Сергій Аксьонов звернувся до Путіна посприяти у «забезпеченні миру і спокою» на території Криму 1 березня Президент РФ Російський президент відправив до Ради Федерації пропозицію про введення російських військ у Крим. Обидві палати Державної думи

1 березня 2014 р. об 17:20 проголосували за введення російських військ на територію України і в Крим зокрема.16 березня 2014 р. відбувся псевдореферендум, на якому 96,77% учасників голосування висловились за приєднання Криму до РФ

. 17 березня 2014 – самопроголошена Верховна Рада АР Крим проголосила «незалежність» півострова з метою його подальшого входження до складу Російської Федерації. І як наслідок 18 березня 2014 – Держдума Росії прийняла закон про приєднання Криму, який був підписаний Путіним 21 березня.

На початку квітня Росія приступила до реалізації плану “Новоросія” – почалося військове захоплення території східних областей України.

Бої за Іловайськ.

Боротьба за важливий стратегічно важливе місто Донбасу – місто Іловайськ, тривала з початку серпня 2014 року паралельно зі штурмом Савур-Могили, Антрацита і Красного Луча (тепер – Хрустальний). У плани Москви не входило швидке завершення війни на Донбасі, були введені близько 4 тисяч солдатів та офіцерів у складі 4-х батальйонних тактичних груп, підкріплених підрозділами Сил спеціальних операцій РФ.

До 28 серпня 2014 року російські регулярні війська та бойовики оточили угруповання сил АТО . Українське командування розраховувало деблокувати їх за допомогою резервів сил АТО. Але призначені для цього підрозділи були укомплектовані переважно з нещодавно мобілізованих бійців без належної підготовки. Після переговорів російське військове командування надало гарантії безпечного виходу українських сил з оточеного Іловайська. Рух двох колон розпочався 29 серпня. Однак росіяни порушили домовленості, розстрілявши колони на марші з засідок. Іловайськ став місцем наймасовіших втрат нашого війська під час сучасної війни на сході України. Унаслідок підступності росіян українська армія втратила загиблими 366 воїнів, 429 – отримали поранення, 158 зникли безвісти, 128 опинилися в полоні. Цього року  українці  відзначають десяті роковини цих  трагічних днів.

Бої за Донецький аеропорт (ДАП) стали зразком незламності українських воїнів. Вони тривали 242 дні – від 26 травня 2014 року по 22 січня 2015-го – і закінчилася після повної руйнації старого та нового терміналів. Кульмінацією боїв за ДАП став січень 2015 року.

З початком повномасштабного вторгнення русні на територію України світ знову  переконався в генетично-вшитій в код нації  любові до   Свободи  та  Незалежності, Третій рік, замість трьох виділених днів, ЗСУ  виборюють право на життя  своїх громадян. Таку націю  не можуть  зламати  ні  атаки  під Чорнобаївкою чи Бахмутом, Торецьком чи Ізюмом, Купянськом  чи Вовчанськом. Століттями  наш кривавий сусід зазіхає, цупить і вбиває. Але народжуються покоління за поколіннями, які з молоком  матері всмоктують жагу до свободи. Таку націю  ніхто ніколи не здолає.