18-го травня вшановуємо пам’ять про одну з найдраматичніших подій сучасної історії — депортацію кримських татар. У цьому році виповнюється 76 років з тих трагічних днів, коли цілий народ в результаті гегемоніальної та експансивної політики радянської верхівки лишився без рідної землі, без домівки, практично без еліти і майбутнього. В наш вік демократії та поваги до прав людини та етнічних груп важко навіть уявити масштаб та зухвалість цієї нелюдської акції.

      З набуттям незалежності, Україна, як держава, ухвалила рішення про відновлення історичної справедливості. Кримські татари стали масово повертатися до Криму, на свою історичну Батьківщину. Це був дуже непростий час. Не сприяв поверненню татар спротив і окремих політичних кіл сусідньої Росії і тих, хто оселився на цій землі після примусового вивозу корінного населення. І коли здавалося б усі складнощі позаду,  Росія, правонаступниця Радянського Союзу знову проявила себе як агресор та держава, що зневажає права інших народів. Анексія Криму — це окрім грубого порушення суверенітету та цілісності України, ще й систематичне порушення прав кримських татар. Маємо пам’ятати це!

      В 2016 році, українська співачка кримсько-татарського походження  Джамала на Євробаченні представила пісню “1944”, у якій розповіла світові про депортацію свого народу, крім англійської, ще і на рідній, татарській мові. І попри те, що Євробачення — захід розважального плану, майже уся Європа підтримала співачку, проголосувавши за цю пісню. Джамала стала переможницею Євробачення. Це яскравий приклад наполегливої боротьби за майбутнє свого народу.

Сьогодні, вшановуючи пам’ять про кримські події 18 — 21 травня 1944 року, вихованка “Студії естрадного вокалу” Поліна Барвінова представляє пісню Арта Антояна на вірші Сусани Джамаладінової “1944”.

Завідувач відділу гурткової роботи,
керівник “Студії естрадного вокалу”
Каріна Литвиненко (Карасьова)